Najlepsze systemy laserowe do czyszczenia, spawania, przecinania i grawerowania. Grawerki mechaniczne i frezarki CNC.

Strona główna » Grawostar Laser Cleaner CL300F

Grawostar Laser Cleaner CL300F

przez Grawostar Polska

Precyzyjny laser do czyszczenia

Laser do usuwania rdzy i zanieczyszczeń Grawostar Laser Cleaner CL300F jest nowoczesnym urządzeniem pozwalającym na usuwanie rdzy z przedmiotów metalowych oraz usuwanie innego rodzaju zanieczyszczeń.

Grawostar Laser Cleaner Cleaner CL300F stanowi odpowiedź na wyzwanie rynku wymagającego precyzyjnych i niedrogich urządzeń z zachowaniem ich wysokiej jakości.

Różne konfiguracje lasera umożliwiają dobór urządzenia według wymagań klienta, a różnego typu źródła lasera oferują usuwanie zanieczyszczeń stosownie do branży w której laser będzie zastosowany.

Usuwanie zanieczyszczeń odbywa się poprzez uderzenie wiązką lasera w oczyszczany przedmiot. W miejscu zetknięcia wytwarza się energia i następuje szybkie odparowanie tlenków powstałych na powierzchni metalu lub innych powierzchniach oczyszczanych laserem.

Odpowiednie dopasowanie częstotliwości lasera, charakterystyki źródła i parametrów głowicy pozwala na usuwanie różnorakich zanieczyszczeń w sposób bezkontaktowy.

Jedną z największych zalet z techniki laserowej jest uniknięcie mechanicznego uszkadzania powierzchni czyszczonej.

Grawostar Laser do czyszczenia oleju, rdzy, wosku i zabytków

Jak laser ogniskuje wiązkę światła

Laser ogniskuje wiązkę za pomocą soczewki lub złożonego układu soczewek. Soczewka skupia światło lasera w jednym punkcie lub na jednej płaszczyźnie. Soczewki te mogą być ustawione w różnych konfiguracjach, aby osiągnąć różne rozmiary i kształty “plamki”. Układ soczewek może również używać przysłony lub innych elementów optycznych, aby kontrolować kształt i rozmiar wiązki.

Czyszczenie laserem precyzyjnych maszyn
Laser czyszczący Grawostar - perfekcja

Gauss to jak polerowanie

Grawostar Laser Cleaner CL300F posiada charakterystykę “F” dzięki czemu oferuje szybką obróbkę powierzchni w postaci zbliżonej do polerowania (uderzenie dyskiem światła <0,14 mm) i co jest najważniejsze – nie używa materiałów eksploatacyjnych.

W związku z tym korzystanie z urządzenia jest niedrogie i od strony finansowej wiąże się prawie wyłącznie z jego zakupem.

Lasery do czyszczenia stosuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest obróbka metalu i szybkie, bardzo precyzyjne usunięcie rdzy. Stosuje się je również tam gdzie usuwamy farby, tłuszcze oraz kawałki tworzyw sztucznych.

Grawostar Laser Cleaner CL300F czyści również kamień. Stosowanie tego lasera jest nowoczesną  formą odświeżania piaskowca. W przypadku świadczenia usług przy użyciu lasera można odnawiać konstrukcje bez konieczności ich demontażu i transportu (kominki, rzeźby, bloki kamienne).

Lasery do czyszczenia rdzy stanowią przyszłość obróbki metalu przed malowaniem. Jakość uzyskanej czystej powierzchni jest bliska ideału, a prędkość procesu nieprawdopodobnie duża. Laser czyści metale lepiej niż inne metody, np.: piaskowanie, polerowanie, szlifowanie – szczególnie tam – gdzie podczas usuwania farby lub innych zanieczyszczeń wymagana jest czystość.

Laser typu “F” stosujemy najczęściej do konserwacji zabytków.

 

Rozwiązanie ekonomiczne

Nowoczesny, ergonomiczny i wytrzymały pistolet oraz długi światłowód, którego długość możemy dopasować do Państwa oczekiwań – pozwalają doprowadzić urządzenie wszędzie tam, gdzie urządzeń do piaskowania umieścić nie można.

W drukarni, w kadziach po piwie, otwartych warsztatach samochodowych, w miejscach gdzie przebywają ludzie i gdzie nie można rozpylić substancji czyszczącej.

Każdy, kto choć raz malował elementy maszyn rolniczych, pojazdów czy elementów wymagających powłoki wysokiej jakości doskonale wie, jak ważne jest staranne przygotowanie podłoża. Pozostawienie w zakamarkach rdzy, sprawia, że po krótkim czasie na lakierze pojawią się wady lakieru.

Do starannego przygotowania elementów metalowych (i nie tylko) można wykorzystać laser Grawostar. Przyspiesza to proces naprawy, malowania i podnosi jakość powłoki lakierniczej oraz jej trwałość.

Grawostar to również urządzenie przygotowujące powłoki do profesjonalnego spawania, czyszczenia form wtryskowych, reperacji podwozi pojazdów, usuwania farby, czyszczenia narzędzi tokarskich i frezarskich, usuwania plam, tlenków i oleju!

Laser do czyszczenia zębatek
Grawostar Laser do czyszczenia oleju, rdzy, wosku i zabytków

Unikalny system kluczowania impulsów

Metoda działania lasera czyszczącego Grawostar polega na wytworzeniu krótkiego impulsu wiązki lasera, którego częstotliwość wynosi od 10 do 800 tys. impulsów na sekundę – (w zależności od użytego źródła światła). Wiązka natrafiająca na skorodowaną powierzchnię jest absorbowana przez zanieczyszczenie. W wyniku absorbcji lasera przez zanieczyszczenie powstaje plazma, która sprawia, że zanieczyszczenia niemal całkowicie wyparowują.

Lasery Grawostar posiadają wiele opcji odróżniających je od tanich substytutów, dlatego też czyszczą skuteczniej i efektywniej (przy zużyciu tej samej mocy).

Dobór typu źródła światła, jego częstotliwości, długości fali i typu modulacji jest sprawą kluczową w procesie dopasowania systemu do oczekiwań klienta.

Najbardziej uniwersalne są urządzenia wyposażone w system MFMDC (Modified frequency, modified duty cycle), pozwalają one na regulację wielu parametrów obróbki i pracę z bardzo wrażliwymi powłokami.

Laser Grawostar Laser Cleaner MFMDC usuwa również graffiti ze ścian dzięki systemowi kluczowania wypełnienia impulsów w czasie!

Jak wybrać źródło lasera

Czynniki wpływające na wybór odpowiedniego źródła lasera zależą od konkretnego zastosowania i mogą obejmować:

  1. Moc: Wymagana moc lasera zależy od rodzaju i skali zastosowania. Na przykład, mniejsza moc jest wymagana do zastosowań laboratoryjnych, podczas gdy większa moc jest potrzebna do obróbki metalu.

  2. Charakterystyka spektralna: Źródła laserowe mogą emitować światło o różnych długościach fal, a wybór źródła lasera zależy od spektralnej charakterystyki materiału, który ma być obrabiany.

  3. Czas trwania impulsu: Czas trwania impulsu jest ważny dla niektórych aplikacji, takich jak skanowanie laserowe, gdzie krótki impuls jest wymagany do precyzyjnego skanowania powierzchni.

  4. Tryb pracy: Niektóre aplikacje wymagają ciągłego strumienia lasera, podczas gdy inne wymagają pracy impulsowej.

  5. Wymagania dotyczące bezpieczeństwa: Przy pracy z laserami należy przestrzegać odpowiednich przepisów dotyczących bezpieczeństwa, takich jak limity mocy.

Modulacja MFMDC

Laser Grawostar Laser Cleaner MFMDC ogranicza dzięki nowoczesnej technologii modulacji światła zanieczyszczenia, powstałe w procesie oczyszczania materiału. 

Pamiętajmy jednak, że każdy proces usuwania zanieczyszczeń musi wytworzyć odpad przemysłowy, a w tym przypadku są to zanieczyszczenia najczęściej w postaci dymu, który należy usunąć. W tym celu można zastosować dowolny, z odciągów firmy TBH dobrany do usuwania zanieczyszczeń w procesie czyszczenia laserem.

Światło lasera odpowiedniej długości fali jest mocne, bardzo skupione dlatego podczas pracy należy odpowiednio się zabezpieczyć.  Rozwiązaniem problemu są okulary ochronne oraz przesłony elektroniczne – w przypadku długotrwałej pracy. Prosimy o tym pamiętać  (!).

Jako jeden z nielicznych podmiotów na rynku zapewniamy Państwu dobór legalnych, certyfikowanych certyfikatem CE okularów ochronnych. Okulary te spełniają wymogi PIP oraz innych instytucji kontrolujących.

Okulary dobieramy dla Państwa nieodpłatnie. Wiązka lasera jest niewidoczna dla człowieka, podczas pracy widzą Państwo tylko efekt spalania. Standardowe okulary spawalnicze nie chronią wzroku podczas pracy z laserem!

Uwaga! Na rynku występują podrobione i nielegalne okulary do  ochrony! Korzystanie z takiego produktu może być równoznaczne z poważnymi obrażeniami!

Czyszczenie dużych wałów laserem

Oryginalność i legalność

Nasza firma jest producentem urządzeń laserowych, wyłącznym dystrybutorem urządzeń Grawostar oraz serwisem technicznym. Jesteśmy na rynku od 1993 roku. Zachęcamy do zapoznania się z zakładką “O nas”.

Posiadamy możliwość zaprojektowania i wykonania dla Państwa maszyn o zastosowaniu specjalnym lub działających według projektu klienta.

Zapewniamy możliwość zakupu urządzenia w leasing lub na kredyt – współpracujemy z wieloma uznanymi firmami leasingowymi.

Dostarczamy wyłącznie oryginalne produkty.

Szanowni Państwo, prosimy zapoznać się z zakładką “podrabiane lasery”, w której opisujemy proceder podmieniania źródeł lasera na tańsze i “przemalowywania ich”. Niestety część klientów kieruje się przy wyborze urządzenia wyłącznie ceną – laserów takich nie naprawiamy.

Lasery do czyszczenia zawierające podmieniane źródła usuwają zaledwie 30% zanieczyszczeń, a ich żywotność to 1-2 lata zamiast przewidywanych 25 lat!

Potężny laser bez argonu

Model Grawostar Cleaner CL200G posiada specjalną konstrukcję, która całkowicie wyeliminowała zużycie i stosowanie argonu.

System posiada głowicę chłodzoną i chronioną powietrzem atmosferycznym i jako jeden z nielicznych nie generuje kosztów dodatkowych. 

Samo urządzenie jest chłodzone powietrzem, dzięki czemu jest lekkie, pracuje w wyższych maksymalnych temperaturach w porównaniu z cięższymi maszynami chłodzonymi cieczą i jest bardzo mobilne.

Nieskomplikowana lecz innowacyjna konstrukcja głowicy pozwala na zastosowanie standardowo światłowodu o długości 5m (maksymalnie 10 metrów).

Elastyczny światłowód pozwala na dostęp do miejsc znacznie oddalonych od generatora światła lasera.

Interesujące artykuły o źródłach lasera i wskazania co do rozsądnego ich doboru mogą Państwo znaleźć tutaj i tutaj.

Jaki najlepszy pistolet do lasera

ZadzwońSkontaktuj sięNapisz i dowiedz się, dzięki jakim unikalnym rozwiązaniom nasze lasery pomogą Ci pokonać konkurencję