Najlepsze systemy laserowe do czyszczenia, spawania, przecinania i grawerowania. Grawerki mechaniczne i frezarki CNC.

Strona główna » oszustwo “na naklejkę”

oszustwo “na naklejkę”

przez Grawostar Polska

Źródło lasera

Każdego tygodnia odbieramy kilka telefonów od klientów, którzy pytają jakie źródła stosujemy w naszych laserach.

Część z Państwa oczywiście dzwoni do nas, aby sprawdzić informacje znalezione w Internecie i dowiedzieć się dlaczego nasze  lasery są tak mocne w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku. Zdajemy sobie sprawę, że część z osób dzwoni, by dowiedzieć się jak najwięcej i zakupić okazyjnie taki sam laser u dostawcy na portalu chińskojęzycznym ewentualnie u innego dostawcy w Polsce. Taniej, byle tylko dowiedzieć się z czego zrobiony jest Grawostar i kupić „to samo”.

Ponieważ te telefony są dla nas bardzo uciążliwe, a jednocześnie nie chcemy Państwa w jakkolwiek sposób obrażać, rozumiemy bowiem, iż niektórzy chcą kupić „okazyjnie” taki sam laser u innego dostawcy – a ta część klientów nie nauczyła się jeszcze, że okazji w życiu NIE MA – pozwoliliśmy sobie po raz kolejny opisać zjawisko robienia amatora „w konia”.

Od lat istnieje i był opisywany setki razy proceder „przemalowywania źródeł lasera”, od lat istnieje też „oszustwo na klasę TEM” i wiemy że część z klientów daje się i tak nabrać na niską cenę. Stąd telefony do naszej firmy z informacjami, że sprawy oszustw w sądach ciągną się latami i nie możecie nic od takich sprzedających uzyskać. Znamy tych historii setki, ale nie możemy Państwu pomóc. Klient wybiera dostawcę sam i sam za to odpowiada.

Oryginalne źródło światła lasera
Oryginalne źródło światła lasera
Symetryczność cylindryczna wiązki
Symetryczność cylindryczna wiązki
Tryb TEM00 odpowiada dokładnie temu samemu trybowi podstawowemu, co w geometrii cylindrycznej.
Ogólny profil intensywności mocy wyjściowej lasera można utworzyć z superpozycji dowolnego z dozwolonych modów poprzecznych wnęki lasera, chociaż często pożądane jest działanie tylko na modzie podstawowym.
Fiber laser - źródło światła

Przemalowanie daje moc

Proceder przemalowywania źródeł laserów (zarówno małych 20W jak i dużych do ponad 3000W) był opisywany tutaj i pokazuje przemalowanie całości obudowy pod inną, droższą markę.

Obecnie nagminnym jest naklejanie naklejek na laserach 1000W zmieniając je na moc 2000W (choć nie tylko, 500W sprzedaje się jako 1000W tak samo dobrze), albowiem klient bez doświadczenia nie jest w stanie rozpoznać mocy urządzenia, a miernika mocy lasera nie posiada. Okazje klienci prowokują sami, szukając niższej ceny. Następnie dzwonią do nas (autentyczna sytuacja), że w cenie naszego urządzenia kupili dwa (!) lecz jedno nie działa tak jak na naszych filmach, a jedno nie działa wcale. Klienci potrafią wyrzucić w „błoto” w ten sposób setki tysięcy złotych. Okazja czyni złodzieja, a właśnie okazją jest naiwność kupującego, który szuka niższej ceny przy takich samych parametrach.

Dodrukowanie sitodrukiem literki „L” na froncie obudowy znanego producenta źródeł + naklejka za 2$ podwaja cenę źródła. Jak bowiem klient sprawdzi jakiego typu wiązka wydostaje się z lasera do czyszczenia? Nie sprawdzi. A zamiast czyścić będzie niszczył materiał…

Nasze źródła laserów posiadają certyfikację producentów i w odróżnieniu od niektórych innych firm mamy umowy i sposoby weryfikacji dostawców. Dlatego właśnie marka Grawostar jest tak wydajna i autentyczna. Nie dzwońcie Państwo w celu uzyskania „parametrów i typów urządzeń” by kupić to samo taniej – po prostu wiemy o tym, że się nie da. Taniej jest w miejscach gdzie jest ryzyko, a nasze ceny są uczciwe i umiarkowane. Aczkolwiek szanujemy Wasz wybór.

Heading Title

Każdy laser i źródło ma odpowiednią klasę parametrów, nie tylko moc. Są również klasy TEM – od 00 która ma rozkład idealny taki jak wiązka Gaussa,  aż do klasy 34 która jest dla spawarek laserowych dramatem, tabele ugięcia promienia i inne kluczowe parametry. Wielu producentów ma też taką praktykę, że źródła wykonane z błędami woli sprzedać znacznie taniej (nawet 80% taniej) na rynku wtórnym zamiast naprawiać nowe urządzenie i szukać usterek. Te urządzenia trafiają później hurtowo do Polski jako „taniocha”, a laser świeci jak bubel – nigdy nie uzyska wiązki o kształcie koła. Takich usterek nie da się naprawić. Źródło trzeba wymienić.

W skrajnych przypadkach „oszukane tanie źródła” mogą emitować promieniowanie rentgenowskie. W naszej firmie badamy każdy aspekt, nawet tak skrajny – część sprzedawców nie ma o tym zielonego pojęcia. Kupujecie Państwo często „box” bez wiedzy, gwarancji ale tanio. My to respektujemy, każdy ma prawo sam decydować na co i jak wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze.

Laser raycus
firma dostarczyła nie to źródło lasera
firma dostarczyła nie to źródło lasera
Źródło Max

Naklejka zwiększa moc

Co ciekawe  o takich oszustwach (przeklejanie naklejek, zmiany parametrów) słyszeliśmy (i widzieliśmy) nie tylko od klientów, którzy zakupili sprzęt tani, ale też od tych którzy zapłacili miliony złotych. Są w sieci artykuły takie jak na obrazkach powyżej, których niestety nie możemy w pełni opublikować bo w Polsce bardziej chroniony jest sprawca niż poszkodowany, a my moglibyśmy zostać pozywani za zniesławienie. Natomiast samodzielnie warto poszukać, a czy poszkodowani odzyskają pieniądze – to już Państwo sami się domyślą.

Marka Grawostar, którą oferujemy jest autentyczna. Nie  musimy Państwu podawać nazw źródeł, bo sprzęt z którego budujemy urządzenia działa i nie da się tego porównać z tanią atrapą. Można go przetestować, zobaczyć i przekonać się jak pracuje, na żywo, naprawdę i zamówić sobie lub kupić produkt „z półki”, istniejący, dokładnie „ten”.

Zapraszamy