Najlepsze systemy laserowe do czyszczenia, spawania, przecinania i grawerowania. Grawerki mechaniczne i frezarki CNC.

Strona główna » przemalowane źródło lasera

przemalowane źródło lasera

przez Grawostar Polska

Ostrzeżenie o procederze przemalowywania źródeł lasera!

Szanowni Państwo!
W ostatnim czasie docierają do nas informacje od klientów, którzy kierując się wyłącznie ceną nabyli tańszy laser na oficjalnie “oryginalnym” źródle światła np: firmy Raycus. Proceder przemalowywania przeznaczonych do utylizacji laserów jest profesjonalistom znany i niestety wielu klientów zostało poszkodowanych przez nieuczciwych sprzedawców urządzeń laserowych. W związku z tym, że Państwo jako klienci nie jesteście w stanie odróżnić źródła lasera oryginalnego od podrobionego – ostrzegamy, że kierując się wyłącznie ceną urządzenia zwiększacie Państwo prawdopodobieństwo utraty całości inwestycji.

Przemalowane źródła lasera często nie posiadają mocy określonej specyfikacją, posiadają krótki czas życia (dziesięciokrotnie krótszy) i nierzadko zakupione są za kwotę $100 zamiast kilku tysięcy dolarów (gdyż są tyle warte). Proceder przemalowywania źródeł jest opisany w Internecie. Przemalowuje się nie tylko źródła odrzucone, ale też tanie i uszkodzone źródła innych firm, w celu wprowadzenia klienta w błąd. Laser z przemalowanym źródłem jest zazwyczaj tańszy o kilka tysięcy złotych i w oczach klienta stanowi łakomy kąsek – okazję do zakupu.

Jakość powłoki lakierniczej jest bardzo wysoka, w momencie zakupu nie rozpoznacie Państwo oryginału i podróbki. Na tym nieuczciwym biznesie zarabiają całe zorganizowane grupy “autoryzowanych” handlarzy. Na stronie http://www.laserscams.com znajdą Państwo przykład przemalowania taniego chińskiego źródła Max
na źródło Raycus. Prawdopodobnie obie te firmy nie wiedzą o tym fakcie, aż do momentu reklamacji …

źródło lasera - oryginał

"źródło lasera - Raycus"

Zdjęcia ze strony: http://www.laserscams.com/

źródło lasera - pomalowane

"po zdjęciu domalowanej powłoki"

Zdjęcia ze strony: http://www.laserscams.com/

fałszywe dokumenty

Przemalowywane źródła po ich otwarciu nierzadko posiadają też informację o awariach, zmniejszonej mocy, a mierzone nie zachowują odpowiednich parametrów wiązki światła.

źródło lasera - opis techniczny

zaprogramowane dane

Na zdjęciu obok: Notatka wewnątrz taniego, przemalowanego źródła z informacją o zbyt małej mocy (21 Watt) zamiast 30W oraz o odrzuceniu przez kontrolę jakości. Laser ten został sprzedany taniej jako oryginalny Raycus, czysty zarobek oszusta około: $2000.

marka jest warta zaufania

W związku z tym uprzejmie informujemy, iż produkty nabyte w Europie poza marką Grawostar Laserman nie posiadają dostępu do naszego serwisu, pakietów części zamiennych, ani nie są objęte żadną autoryzacją sprzedaży fabryki, która je produkuje. Mówiąc wprost – nie możemy pomóc Państwu w żadnej formie jeśli urządzenie zostało wyprodukowane z elektronicznych śmieci i nie posiada naszego numeru serwisowego (tabliczki znamionowej), nie było bowiem nabyte w oficjalnym kanale dystrybucji. Ponieważ wielu z klientów sądzi, że cena czyni cuda – uprzejmie informujemy: Sprzedajemy wyłącznie oryginalne urządzenia. Są one jednak prawdziwe i oryginalne. Nasze ceny są adekwatne do jakości, atrakcyjne, ale wyłącznie porównując je z produktami oryginalnymi.


Jeśli Państwo znajdujecie na rynku coś istotnie tańszego, to wyłącznie od Waszej oceny sytuacji zależy czy kupicie oryginał czy podróbkę. Laser z przemalowanym źródłem jest zazwyczaj tańszy o kilka tysięcy złotych. Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo, a sam fakt, że cena sprzedaży jest
niższa od ceny … zakupu w fabryce powinien dawać dużo do myślenia. Nie będziemy mogli pomóc Państwu zarówno w dostępie do części zamiennych, pomocy technicznej, ani żadnej innej formie. Z doświadczenia wiemy, iż często brak dostępu do serwisu kończy się wyrzuceniem urządzenia.


Oczywiście możecie Państwo zakupić nowe źródło lasera … ale ekonomii i sensu w tym brak. Warto wspomnieć o ważnej i znanej regule:
“Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz niskiej ceny została zapomniana” L.Stebbing


Weryfikację oryginalności produktu można przeprowadzić pod numerem w Polsce: +48 605 061 913, pamiętajmy jednak, że procedura usuwania powłoki i badania źródła jest możliwa, lecz niestety kosztowna. Prawdopodobnym też jest, że od osób i firm sprzedających systemy podrobione nie będzie łatwo odzyskać
wydanej gotówki. W związku z powyższym, prosimy o rozsądny wybór urządzenia.


Życzymy Państwu udanych zakupów i zadowolenia z urządzeń laserowych!